Aktualności

Wycieczka do Muzeum Kolejnictwa

09.03.2020

Dnia 5 marca 2020 roku dzieci z gr III i IV uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Po przywitaniu z Panią przewodnik dzieci zostały zapoznane z tematem zajęcia „Od parowozu do pendolino”. Poznały zabytki techniki kolejowej, takie jak tabor kolejowy, a także pamiątki związane z historią kolejnictwa w Polsce m.in.: mapy kolejowe, modele i makiety kolejowe, sztandary stowarzyszeń pracowników kolejowych z okresu międzywojennego, zegary i zegarki, lampy, telefony i mundury kolejowe, dokumenty, fotografie. Poszukiwały odpowiedzi na pytania: Co to jest kolej i z czego się składa? Czym różni się parowóz od lokomotywy spalinowej i elektrowozu? Skąd parowóz bierze wodę, a pendolino prąd? Z dużym zaciekawieniem obejrzały również inne wagony i parowozy min. wagon pocztowy, cysternę. Pełne wrażeń, z uśmiechem na twarzach wróciły do przedszkola.

Najnowsze wpisy: