Aktualności

Starszaki z wizytą u Weterynarza

23.10.2019

Przedszkolaki odwiedziły przychodnię weterynaryjną Nasz Vet przy ul. Surowieckiego 4. Pani weterynarz bardzo szczegółowo opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca i jakiego sprzętu używa  na co dzień. Pani doktor zademonstrowała na kotku w jaki sposób przeprowadza podstawowe badanie. Kotek był niezwykle dzielnym i cierpliwym pacjentem, zasłużył więc na głaskanie przez dzieci. Przedszkolaki mogły również przekonać się do czego weterynarz wykorzystuje mikroskop. Dzieci podejrzały również w jaki sposób strzyże się psa. Wszystkim naszym wizytom przyglądała się z zaciekawieniem papuga o imieniu Stefan, która latała swobodnie po recepcji. Dzięki tym wizytom dzieci zgłębiły  wiedzę na temat pracy weterynarza i uświadomiły sobie jak ważna jest  odpowiednia opieka nad zwierzątkiem domowym.

Kotki występujące na zdjęciach czekają na osoby o wielkich sercach, które zechcą je zaadoptować 🙂

Najnowsze wpisy: