Aktualności

Warsztaty pt. „Oceanarium”

21.09.2019

W dniach od 16.09 do 20.09 nasze Przedszkolaki wzięły udział w cyklu zajęć pod tytułem Oceanarium. Przez cały tydzień Dzieci poznawały tajemnice mórz i oceanów. W naszych kącikach przyrody zbieraliśmy pamiątki z morskich wypraw, na tablicach pojawiły się piękne prace plastyczne a w uszach szumiały nam morskie opowieści. Podwodny świat przybliżały nam prezentacje o zwierzętach zamieszkujących głębiny oceanów oraz liczne zabawy dydaktyczne.

18 września odwiedziło nasze przedszkole mobilne oceanarium. Poznaliśmy najeżkę i sprawdziliśmy czy jej kolce są kłujące. Następnie zobaczyliśmy szczęki rekina i dotknęliśmy jego ostrych zębów. Dowiedzieliśmy się, jak powstają perły oraz wielozmysłowo poznaliśmy rozgwiazdy i morskie gąbki. Później w olbrzymiej kopule, byliśmy świadkami wędrówki po dnie oceanu. Spotkaliśmy tam żółwie, koniki morskie, delfiny oraz mnóstwo kolorowych ryb. Stanęliśmy też oko w oko z rekinem oraz ośmiornicą. Od dziś, rafa koralowa nie ma przed nami żadnych tajemnicJ.

Warsztaty rozbudziły naszą ciekawość poznawania świata i już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania z przyrodą.

Najnowsze wpisy: