Aktualności

Sześć obrazów dla sześciolatków

11.10.2021

W dniu 08.10.21r –  w piątek gościliśmy panią Martę ze Stowarzyszenia „Fala Kultury”.  Starszaki uczestniczyły w warsztatach pt.:  „6 obrazów dla sześciolatka”. Na wstępie pani  zapoznała dzieci z celem spotkania-  popularyzowanie polskiego dziedzictwa kulturowego, oraz – pokazanie dzieciom, jak różnorodną dziedziną sztuki jest malarstwo. Dzieci nauczyły się  innego spojrzenia na malarstwo. W czasie warsztatów dzieci oglądały obraz, rozmawiały  o nim, wykonywały ćwiczenia plastyczne. Poznały  krótki życiorys  malarza  Witolda Wojtkiewicza oraz  historię powstania obrazu „Porwanie królewny”. Dowiedziały się gdzie mogą spotkać jego prace – w Muzeum Narodowym . W dalszej części zostali zapoznani z opowiadaniem. Podzielone na zespoły starszaki tworzyły  inne zakończenie opowiadania malując pastelami. Wspólnie omówione  prace  zostały nagrodzone brawami i ozdobiły sale. Po spotkaniu sześciolatki  otrzymały  reprodukcję omawianego obrazu, którą zawiesiły  na ścianie w swojej sali, tworząc własną „galerię sztuki”. Ma  ona służyć utrwaleniu w pamięci dzieci wizerunku danego dzieła malarskiego. Przedszkolaki pełne wrażeń pożegnały się z  Panią prowadzącą warsztaty.

Najnowsze wpisy: