Aktualności

Sprzątanie Świata

22.09.2020

Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Dla dzieci jest to atrakcyjna i aktywna forma edukacji ekologicznej, dzięki której, od najmłodszych lat przedszkolaki uczą się dbania o środowisko przyrodnicze.

W piątek, 18 września w każdej grupie odbywały się zajęcia na w/w temat. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o przyrodę, chronić ją, a przede wszystkim próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie – „Dlaczego należy sprzątać świat?”. Aby usystematyzować wiedzę przedszkolaki wykonały różnorodne karty pracy i prace plastyczne, m.in. zaprojektowały własną „Eko-torbę”.

 Dzieci z grupy VII oraz VIII zaopatrzone w rękawice i worki przemierzały znajomy teren, dzielnie zbierając odpady. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

Najnowsze wpisy: