Aktualności

Spotkanie z Mikołajem

06.12.2020

Przedszkolaki od dawna przygotowywały się do  wizyty Świętego Mikołaja w Przedszkolu. Wraz z Paniami  przystrajały sale, ubierały choinkę, uczyły się piosenek i wierszy. Aż w końcu nadszedł ten dzień. 4 grudnia  dzieci z wszystkich  grup uczestniczyły w zajęciach związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. Nauczycielki odczytały dzieciom list od Mikołaja z prośbą o wykonanie zadań.  Starsze dzieci wysłuchały legendy o Świętym Mikołaju , odpowiadały na pytania w quizie „Co wiemy o Mikołaju?”, wysłuchały ciekawostek o zwyczajach Mikołajkowych w innych krajach europejskich .Młodsze  przedszkolaki rozwiązywały zagadki o tematyce Bożonarodzeniowej, uczestniczyły w zabawach sensorycznych- musiały zgadywać  po dotyku co kryje się w worku, były aktywne podczas zabaw ruchowych.

Gdy przedszkolaki kończyły udział w zajęciach, wkraczał ON- w czerwonym ubraniu, z laską, dzwoneczkiem i wielkim workiem na prezenty- Święty Mikołaj! Dzieci miały mnóstwo pytań do Mikołaja. Pytały o to czym przyjechał, czy to daleko i oczywiście czy ma dla nich prezenty. Przedszkolaki przywitały Mikołaja wierszem, zaśpiewały piosenki. Zrobiły wspólne zdjęcie. Wręczyły Mikołajowi własnoręcznie wykonane laurki oraz poczęstowały ciasteczkami i mlekiem. Obiecały, że nadal będą grzeczne, tak jak do tej pory.

Każde dziecko wyszło w tym dniu z Przedszkola z prezentem i uśmiechem na twarzy. Szkoda tylko, że następna wizyta Mikołaja dopiero za rok.

Najnowsze wpisy: