Aktualności

Pasowanie na Przedszkolaka

26.11.2020

We wtorek 24 listopada odbyło się w naszym przedszkolu Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci z grupy I i II długo oczekiwały na tę uroczystość. Przygotowały program artystyczny z wierszami i piosenkami okolicznościowymi. Zatańczyły taniec „Szot”. Był to pierwszy tak ważny debiut aktorski przedszkolaków w placówce. Dzieci podeszły do tego zadania z ogromnym entuzjazmem. Przez wiele dni trwały próby na których cierpliwie znosiły powtórki części artystycznej oraz oswajały się ze sceną. Był to dla nich duży, ale zarazem miły wysiłek. Uporały się z tym doskonale, czego efekt będą mogli rodzice podziwiać oglądając film z przebiegu uroczystości.

Po zakończeniu części artystycznej z powagą i wielkim przejęciem przystąpiły do Aktu Ślubowania i uroczyście przyrzekały:

-być od dziś przedszkolakami

-nie grymasić i nie szlochać

-zawsze swoje panie kochać

-grzecznie bawić się, nie „brykać”

-w mig zajadać z talerzyka

-nauczyć się dziękować

-porządnie się zachować

-zawsze być zuchami i dobrymi kolegami

Zaproszona Pani Dyrektor przyjęła zebrane dzieci do grona przedszkolaków. Uczyniła to symbolicznie dotykając ramienia każdego malucha ogromną kredką. Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka zakończyła się wręczeniem dyplomów i drobnych prezentów. Dzieci dumne były z występów i otrzymały oklaski od zebranych gości. Z radością pozowały do zdjęć i uśmiechem na ustach wróciły do swoich sal. Teraz już śmiało mogą nazywać się członkami Przedszkola nr 283 w Warszawie przy ulicy Puszczyka 6.

Najnowsze wpisy: