Aktualności

Międzynarodowy Dzień Muzyki

07.10.2018

Dnia 4 października uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Wszystkie przedszkolaki przeniosły się do krainy muzyki, gdzie mogły zaprezentować piosenki i tańce z różnych państw. Na początku dzieci utrwalały wiedzę na temat muzyki. Zastanawiały się nad tym: gdzie można spotkać muzykę, do czego jest potrzebna muzyka oraz jakie instrumenty muzyczne znają przedszkolaki? Następnie dzieci z każdej grupy zaśpiewały piosenkę i zaprezentowały taniec charakterystyczny dla danego kraju. Udaliśmy się w podróż do kilku państw: na początku do Polski, potem do Francji, Węgier, Włoch, Norwegii, Rosji a nawet w kosmos. Obejrzeliśmy min. taniec śląski „Szot”, taniec przy piosence „Moja Julianko”, „Kaczuszki”, „Czardasz”, „Włoski walczyk”, inscenizację utworu norweskiego kompozytora Edwarda Griega „W grocie króla gór”, inscenizację utworu rosyjskiego kompozytora Modesta Musorgskiego „Chatka na kurzej nóżce” oraz taniec „On the road”. Na zakończenie imprezy wszyscy bawili się przy muzyce dyskotekowej. Zabawa była wyśmienita, a dzieci radosne i zadowolone.

Relacja z wydarzenia w Halo Ursynów. Zapraszamy do lektury:

https://www.haloursynow.pl/artykuly/muzyka-to-magia-tak-sie-tanczy-na-ursynowie-foto,10591.htm

Najnowsze wpisy: