Aktualności

Dzień Kredki

25.11.2020

 

,,Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie .
Kolorowe kredki kiedy je poproszę, namalują wszystko to co chcę…”

23 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień kredki. Kredki to wspaniały przedmiot – dostępny dla każdego, pozwalający wyrazić swoje myśli i uczucia poprzez tworzenie fantazyjnych, kolorowych obrazków. W dodatku rozwija wyobraźnię, więc tym bardziej warto zachęcać dzieci do tej świetnej zabawy. Historia kredki mówi, że pierwsze pudełko z kolorowymi kredkami można było kupić dopiero w 1903 roku. Wyprodukowali je Amerykanie – Edwin Binney i C.Harold Smith.

Podczas naszego świętowania przedszkolaki utrwalały nazwy kolorów, poznawały rodzaje kredek, segregowały, przeliczały je, a także układały z nich obrazki. Ponadto dzieci kolorowały i tworzyły własne obrazy z wykorzystaniem ulubionych kolorów. Nie zabrakło również piosenek m.in. „Kolorowe kredki” i zabaw przy muzyce. Było wesoło i kolorowo.

 

 

Najnowsze wpisy: