Dzień Kota

21.02.2020

17 lutego został uznany w Polsce za Dzień Kota. Tego dnia zorganizowaliśmy zabawy dla całego przedszkola. Przedszkolaki miały okazję potańczyć przy piosence o kocie i chmurach („Deszczowa wyliczanka”), sprawdzić swoją zwinność w zabawie „Sprytne kocury” oraz swój „koci” słuch podczas rozpoznawania różnych dźwięków. Dzieci próbowały narysować kota  zgodnie z „Rysunkowym wierszykiem”.  Podczas oglądania prezentacji dowiedziały się czego potrzebuje kot, aby był zdrowy i szczęśliwy. W wielu domach kot jest członkiem rodziny i domowym ulubieńcem. Musimy jednak pamiętać o tym, że to nie zabawka i trzeba się nim zajmować odpowiedzialnie. Przedszkolakom bardzo podobały się również fotografie przedstawiające różne kocie rasy. Dzieci  poznały dzikich kuzynów naszych milusińskich mieszkających w Polskich puszczach (ryś, żbik) oraz dzikie koty z różnych kontynentów. Podczas Dnia Kota towarzyszyły nam również bajki i opowieści o kotach. Czy znacie bajkę o przygodach kota Filemona i Bonifacego ? My już tak!