Dzień Afrykański

05.12.2019

Dnia 29 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Afrykański. Dzieci z poszczególnych grup przebrały się w stroje zwierząt. Po śniadaniu przedszkolaki zebrały się w sali ruchowej, „wsiadły” do samolotu i poleciały na kontynent afrykański. Po wylądowaniu spotkały tam dzikie zwierzęta i poznały zwyczaje ludzi czarnego lądu. Nawlekały koraliki i robiły kolorowe naszyjniki, układały puzzle z obrazkami zwierząt i rozwiązywały zagadki. Wesoło bawiły się przy muzyce afrykańskich plemion, grały na bębnach  i odtwarzały rytmy. Dzieci z grup młodszych i starszych wykonały program artystyczny, śpiewały piosenki i tańczyły przy muzyce. Spotkanie zakończyło się pożegnaniem Afryki i „przylotem” do Polski. Wspomnienia z egzotycznej wyprawy do Afryki pozostaną na długo w pamięci naszych małych podróżników.