Aktualności

„Żegnaj Zimo, witaj Wiosno”

28.03.2019

Relacja z Pierwszego Dnia Wiosny

21 marca przedszkolaki ze wszystkich grup przywitały Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia rozwiązywaliśmy wiosenne zagadki, bawiliśmy się przy piosenkach o wiośnie, słuchaliśmy wiosennych bajek. Rysowaliśmy lub malowaliśmy wiosnę. Potem wszyscy razem poszliśmy na pierwszy wiosenny spacer. Szukaliśmy zwiastunów wiosny: pierwszych, małych listków i pączków na drzewach i krzewach oraz pierwszych, wiosennych kwiatów. Podczas spaceru towarzyszyła nam Marzanna – zimowa panna. Pożegnaliśmy ją graniem na instrumentach perkusyjnych. Niech już ucieka za morze! Nie możemy doczekać się zielonej trawy, ciepła i słońca. Dlatego w naszych salach, w kącikach przyrody wysiewamy nasiona w doniczkach i sadzimy cebulki na szczypiorek, obserwujemy jak rozwijają się żonkile, krokusy i tulipany. Przyjdź jak najszybciej Wiosno!

Najnowsze wpisy: