Aktualności

XIV Przegląd Recytatorski „Twórczość Anny Kacy”

30.05.2019

XIV Przegląd Recytatorski „Twórczość Anny Kacy”

Pomysłodawcą i organizatorem Przeglądu od 2004 roku jest Przedszkole nr 283 w Warszawie. Patronat nad tegorocznym przedsięwzięciem objął Burmistrz Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy Pan Robert Kempa.

Celem Przeglądu jest rozwijanie uzdolnień recytatorskich i scenicznych, popularyzacja literatury dziecięcej, poznanie autorów ulubionych książek dla dzieci oraz integracja ursynowskiego środowiska przedszkolnego.

21 maja 2019 r. odbył się czternasty Przegląd Recytatorski, w którym wzięło udział jedenaście przedszkoli . Towarzyszył mu ósmy Przegląd Plastyczny.

Mali wielbiciele poezji prezentowali swoje umiejętności aktorskie recytując wiersze poetki Anny Kacy, która była honorowym gościem spotkania. Scenę i hol przedszkola dekorowały prace plastyczne ilustrujące prezentowane wiersze .

Anna Kaca jest pedagogiem i autorką opowiadań oraz wierszy dla dzieci. Drukiem ukazały się takie jej pozycje książkowe jak: „Skarby”, „Przebieranki”, „Żabie kaprysy”, „Ciuchcia talentów”, „Biała czy czarna”, „Stąd do płotu, czyli z życia wiejskiego podwórka.”
Wiersze autorki zawierają dużo humoru, przedstawiony w nich świat jest radosny, a bohaterowie sympatyczni i tak jak większość małych dzieci bardzo niesforni. Młody czytelnik w bohaterach tych wierszy może ujrzeć swoje odbicie. Poezja Pani Anny to wspaniała lektura i jednocześnie zabawa. Radosne, pełne ciepła wiersze zaskakują pomysłami, a ich melodia i rymy sprawiają, że łatwo je zapamiętać.

Po występach przedszkolaki mogły usłyszeć rymowanki i wiersze czytane przez autorkę, odebrały dyplomy i nagrody książkowe z utworami Pani Anny Kacy.  Był też czas na wspólne zdjęcie z Panią Anną oraz otrzymanie jej dedykacji w jej książce.

Gratulujemy dzieciom sukcesów. Dyrektorom i Nauczycielom ursynowskich przedszkoli dziękujemy za wspieranie rozwoju talentów wychowanków oraz za przygotowanie ich do udziału w Przeglądzie.

Najnowsze wpisy: