Relacja z wycieczki gr I do Fabryki Miśków w sklepie SMYK

W dniu 14 maja 2018r grupa I wybrała się wraz ze swoimi paniami na swoją pierwszą wycieczkę.

Dinusie udały się do Fabryki Misiów w Sklepie SMYK. Swoją podróż rozpoczęły od rozmów na temat bezpieczeństwa podczas wycieczki a następnie przeszły do autokaru. Na miejscu, dzieci przywitała animatorka i zaprosiła ich do krainy Misiów. Na początku dzieci opowiadały na zagadki dotyczące pracowników sklepów. Dowiedziały się kim jest m.in. sprzedawca i magazynier. Animatorka odczytała także dzieciom bajkę o misiu Bazylim. Tuż po niej, na dywaniku obok dzieci pojawił się miś we własnej osobie. Każde dziecko utuliło go i przedstawiło mu się z imienia. Od tego momentu miś Bazyli towarzyszył dzieciom i bacznie obserwował wspólne zabawy.

Kolejną atrakcją dzieci było wybranie misia grupowego. Wspólnie z paniami wybrały tego jedynego misia, najbardziej dzieciom spodobał się ten w białym kolorze. Jednak czegoś mu brakowało, dlatego maluszki poprosiły animatorkę o wypełnienie pluszaka puchem. To był niesamowity widok, jak z chudego misia stał się puszystym i okrągłym niedźwiadkiem. Jednak to nie był koniec. Wszyscy uczestnicy wycieczki włożyli małe materiałowe serduszko. Następnie miś powędrował do szwalni, a dzielne przedszkolaki na zwiedzanie sklepu z zabawkami. Po powrocie do fabryki na grupę I czekał już gotowy miś. Pozostało dzieciom tylko jedno- nadać mu imię. Dzieci głośnym chórem odpowiedziały, że będzie nazywał się Dinuś.

Na pożegnanie dzieci wraz z paniami zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie i otrzymały metrykę urodzenia Dinusia.

Wszystkie dzieci wróciły zadowolone z wycieczki. To był wspaniale spędzony czas.

Wycieczka do Fabryki Miśków gr I  14.05.2018