Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

 

1 czerwca 2016 r. z okazji Dnia Dziecka nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę Centrum Nauki Kopernik.

 

Najmłodsze grupy 3 i 4 – latki odwiedziły Galerię Bzzz

Przyświecało nam hasło: „Próbuj, sprawdzaj, dotykaj, przestawiaj, pytaj…” Dzieci były bardzo podekscytowane tą wyprawą.

Tuż przy wejściu powitał nas robot, który  zachwycił naszych małych odkrywców. W Galerii  czekało na nas mnóstwo atrakcji pobudzających wyobraźnię i ciekawość. Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, zbadać oraz sprawdzić jak działają tajemnicze eksponaty.  Przedszkolaki poznały życie zwierząt, patrzyły na świat ich oczami, rozpoznawały ślady mieszkańców lasu, sprawdzały, jakie odgłosy i zapachy można znaleźć w przyrodzie.

Przy tablicy ze zdjęciami ptaków, po naciśnięciu odpowiedniego guzika dzieci mogły usłyszeć stukanie dzięcioła, kukanie kukułki, ćwierkot wróbelka, skrzeczenie sroki...

Ciekawym pomysłem były ustawione na wysokości dziecięcego wzroku niezwykłe lornetki, przez które przedszkolaki mogły zobaczyć świat oczami psa, węża czy mrówki. 

Na specjalnym przyrządzie dzieci uczyły się  określać wiek drzewa, sprawdzały, jaki zapach mają fiołki, drzewa iglaste, a nawet lis i jeleń... Na koniec na specjalnej tablicy pełnej malutkich kołeczków zostawiły odciski dłoni...

Nie mogły się oderwać od eksperymentów wodnych - bawiły się wirem, torem przeszkód dla piłek, odkręcały różne kraniki, kręciły śrubą Archimedesa (dobrze, że zabrały ubrania na zmianę).

Przedszkolaki wspaniale bawiły się na placyku zabaw Bzzz, gdzie zjeżdżały, wspinały się i ukrywały się w różnych zakamarkach.

Wycieczka była bardzo udana, a dzieci  bogate we wrażenia i samodzielnie zdobytą wiedzę wróciły do przedszkola. Mamy nadzieję, że jeszcze odwiedzimy to wspaniałe miejsce, gdzie można się radośnie bawić, a jednocześnie zainteresować przedszkolaki nauką.

 

Najstarsze grupy „Ufoludki” i „Delfinki” odwiedziły Planetarium

Do największych atrakcji CNK należy planetarium „Niebo Kopernika”, gdzie dzięki projekcjom na sferycznym ekranie, otaczającym widownię ze wszystkich stron oraz nowoczesnym technologiom multimedialnym, uczestnicy seansów odnoszą wrażenie przebywania w najodleglejszych zakątkach kosmosu.

W Planetarium nasze przedszkolaki obejrzały seans „Sekrety kartonowej rakiety”, podczas którego mały chłopiec i dziewczynka dzięki sile swej wyobraźni wyruszają na wyjątkową wyprawę własnoręcznie zbudowaną rakietą. Kto by nie chciał polecieć w podróż kosmiczną i obejrzeć z bliska Słońce i planety Układu Słonecznego? Przed filmem odbył się pokaz na żywo „Kosmiczny piknik”, dzięki któremu dzieci mogły poznać jak wygląda zawód astronauty oraz z podniesionymi głowami podziwiać rozgwieżdżone niebo.

Centrum Nauki Kopernik, to miejsce, które chętnie będziemy odwiedzać.

Powiązane galerie:


WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK Z OKAZJI DNIA DZIECKA