Aktualności

Wycieczka na farmę „Cztery Pory Roku”

27.05.2019

Wycieczka autokarowa
Cztery Pory Roku – Spotkanie z przyrodą

W piątek 17 maja, wszyscy czekali na wycieczkę autokarową do Powsina i zastanawiali się, Czy będzie padał deszcz? Czy pogoda dopisze?
O godzinie 9:00 rano, dzieci zajęły miejsca w autokarach i ruszyły ku przygodzie. Punktualnie o 9:30 dotarły na miejsce. Było pogodnie i słonecznie.

Program wycieczki obejmował trzy moduły metodyczne prowadzone przez doświadczonych pracowników/animatorów. Podczas pobytu na farmie dzieci zostały zapoznane z następującymi zagadnieniami: jak żyją zwierzęta gospodarskie, co jedzą, co piją, na czym polega ich pielęgnacja czy warchlak to samo co prosiak, jakie obrzędy związane są z wiosną. Dzieci zwiedzały zagrody, mogły dotknąć i nakarmić zwierzęta. Pomagały także w ich pielęgnacji.

Następnie Pani animatorka przybliżyła dzieciom wiadomości dotyczące roślin: wyjaśniła na czym polegają kolejne etapy rozwoju roślin, co sprzyja ich wzrostowi co to jest wilgotność, nasłonecznienie, substancje odżywcze, dlaczego kapusta rośnie liśćmi w górę, a korzeniem w dół. Dzieci mogły własnoręcznie posadzić kapustę. Uczyły się jak dbać o ekologię.

Dużą atrakcją dla dzieci była przejażdżka kucykiem, a także obserwacja rybek w stawie.
W końcowej części pobytu odbyły się warsztaty plastyczne podczas których dzieci malowały samodzielnie torby ekologiczne, które mogły zabrać do domu.

Między zajęciami, w wolnym czasie, dzieci mogły bawić się na świeżym powietrzu. Samodzielnie, swobodnie i bezpiecznie korzystać ze wszystkich atrakcji, które oferowała farma. Pełne wrażeń i zadowolone wróciły do przedszkola.

Najnowsze wpisy: