Aktualności

WTM „Złocista trąbka pocztyliona”

15.10.2018

WTM „ Złocista trąbka pocztyliona”

W dniu 15 października 2018 r. gościliśmy w przedszkolu artystów z Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego z występem pt: „Złocista trąbka pocztyliona”. Muzycy zostali przedstawieni i przywitani oklaskami. Jeden z artystów opowiadał o dawnych sposobach przekazywania informacji między ludźmi. Opowieści z bohaterem w tle towarzyszyła trąbka, pianino i piosenka. Podczas występu artyści przybliżyli dzieciom znaczenie słów: pocztylion, dyliżans, a także omówili strój listonosza (granatowy mundur i czapka ze złotą trąbką). Na zakończenie koncertu dzieci gromkimi brawami i z uśmiechem na twarzy podziękowały artystom.
Koncerty muzyczne będą obecne w naszym przedszkolu w ciągu całego roku szkolnego. Wprowadzają one dzieci w świat muzyki poważnej poprzez baśniowe opowieści, przedstawiają życie i twórczość najwybitniejszych kompozytorów w lekkiej formie, przystosowanej do percepcji dziecka. Następny Koncert odbędzie się 17 grudnia.

Najnowsze wpisy: