Aktualności

Wizyta w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie

27.09.2019

W dniu 26 września grupy V i VI wybrały się na wycieczkę do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Dzieci mogły uczestniczyć w warsztatach pt. „Bezpieczny dom” oraz zwiedzały remizę. Podczas warsztatów dowiedziały się jak należy zachowywać się podczas pożaru. Uczestniczyły w symulacji opuszczania zadymionego pomieszczenia. Utrwalały najważniejsze numery alarmowe czy poznawały znaki informacyjne, np. miejsce zbiórki ewakuacji, kierunek wyjścia, gaśnica, itp.

W czasie zwiedzania remizy, nasze przedszkolaki, przymierzały mundur strażaka (kurtkę, kask, butle tlenową, czy maskę). Oglądały wóz strażacki od środka oraz mogły zobaczyć, co znajduje się w schowkach po bokach wozu. Znajduje się tam dużo ciekawych i potrzebnych przyborów do ratowania życia (torba ratunkowa, gaśnice, nożyce do cięcia metalu, piły i wiele innych).

Na zakończenie dzieci wręczyły strażakom podziękowania w formie książeczek, które wcześniej przygotowały. To była bardzo pouczająca wycieczka, która przybliżyła dzieciom tak ważną i ciężką pracę strażaków.

 

 

Najnowsze wpisy: