Aktualności

Wizyta w Bibliotece grIV

23.11.2018

„PUSZCZYKI” w bibliotece
21 listopada grupa „Puszczyków” udała się do biblioteki przy ulicy Barwnej.
Dzieci z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta w takim miejscu wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką i zasadami jej funkcjonowania. „Puszczyki” z ogromnym zainteresowaniem przeglądały różne książki. Najbardziej spodobały im się kolorowe i bogato ilustrowane wydawnictwa w formie zamku, z trójwymiarowymi ilustracjami, maskami oraz zwierzętami. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała niezwykle interesującą bajkę pt. „Ciekawski George w bibliotece”. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. 🙂

 

 

 

 

Najnowsze wpisy: