Aktualności

Warsztaty zdrowego żywienia

21.02.2019

Warsztaty zdrowego żywienia

Przedszkolaki z grup 5 i 6 latków miały okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez dietetyka. Pani Aneta zademonstrowała nową piramidę żywieniową . Poszczególne poziomy uzupełniała świeżymi produktami spożywczymi, opowiadając przy tym o ich pozytywnych właściwościach dla zdrowia. Dzieci dowiedziały się jakie witaminy kryją się w poszczególnych warzywach i owocach. Poznały składniki potrzebne dla organizmu, które zawierają kasze, mąki i ziarna. Chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez Panią dietetyk.  Na koniec zajęć  dzieci mogły skosztować niektórych składników z piramidy, min. rodzynek, orzechów i  pestek. Przedszkolaki zgodnie uznały, że warto się zdrowo odżywiać i obiecały, że będą jeść mniej słodyczy, a więcej warzyw i owoców.

Najnowsze wpisy: