Aktualności

Warsztaty Labolo „Jak widzi nasze oko i po co nam nos?”

02.06.2019

Dnia 29 maja 2019 r. dzieci w przedszkolu uczestniczyły w warsztatach laboratoryjnych pt: „Jak widzi nasze oko i po co nam nos?” Po przywitaniu z „Profesorkiem Lobolo” Pani prowadząca zapoznała przedszkolaki ze zmysłami za pomocą  których poznajemy świat. W dalszej części omówiła budowę oka, wykorzystując do tego jego model. Poinformowała uczestników o tym jak ważną rolę w widzeniu odgrywa mózg. Następnie wyjaśniła dzieciom pojęcie „złudzenie optyczne – iluzja”. Przeprowadziła z dziećmi doświadczenie „Jak można oszukać oko?” Przedszkolaki starały się dotknąć przedmiotu, którego tak naprawdę  nie można było złapać. Piłeczka była schowana w pudełku a lusterka przekazywały jej obraz na zewnątrz. Następnie przy pomocy ilustracji prowadząca pokazała dzieciom jak widzi człowiek, jak kot, a jak  pies nocą. Kolejne doświadczenie dotyczyło zmysłu węchu. Dzieci czynnie uczestniczyły w zabawie przyporządkowując obrazek do odpowiedniego zapachu. Podczas podsumowania warsztatów laborantka umożliwiła każdemu przedszkolakowi obejrzenie z bliska modelu oka. Wszystkim naszym małym badaczom tajemnic bardzo podobała się ta podróż po świecie zmysłów.

Najnowsze wpisy: