Aktualności

Warszawskie Towarzystwo Muzyczne ” Zimowe obrazki”

20.12.2018

Dnia 17 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu muzyków z Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego, którzy przygotowali dla nas koncert pt: „Zimowe obrazki”. Koncert ten miał formę opowieści słowno – muzycznej dotyczącej tematyki zimowej i świątecznej. Na początku dzieci zostały zapoznane z instrumentem muzycznym, jakim jest obój, który jest zaliczany do rodziny instrumentów dętych drewnianych. Przedszkolaki poznały jego budowę, sposób grania na nim oraz wysłuchały utworu: „Obój Gabriela” Ennio Morricone.

Następnie dzieci wyobrażały sobie obrazki opisane dźwiękiem ułożonym w piękne melodie. Pierwszym z nich była zima, którą ilustrowały utwory: „Zima” Antoniego Vivaldiego, „Bałwankowa Rodzina” oraz „Walc Łyżwiarzy”.

Kolejny obrazek był opowiadany wierszem M. Kownackiej: „W borze”, po czym dzieci wysłuchały piosenki „Choinka” oraz zaśpiewały kolędę „Dzisiaj w Betlejem”.

Ostatni obrazek był również opowiadany słowem, a mianowicie wierszem W. Chotomskiej „Gwiazdki”. Na zakończenie dzieci wspólnie zaśpiewały kolędy: „Lulajże Jezuniu” oraz „Przybieżeli do Betlejem”.

 

 

Najnowsze wpisy: