Aktualności

Warszawskie Towarzystwo Muzyczne „Muzyka Zegarów”

21.02.2019

Warszawskie Towarzystwo Muzyczne „Muzyka zegarów”

W poniedziałek 18-lutego, przedszkolaki obejrzały koncert przygotowany przez Warszawskie Towarzystwo Muzyczne, pt. „Muzyka Zegarów”. To już kolejny raz, kiedy w naszym przedszkolu gościmy WTM. Dzieci z zaciekawieniem ogładały przygotowany program. Poznały budowę Fagota – jest to dęty, drewniany instrument o dużych możliwościach ekspresyjnych i specyficznym brzmieniu, z którego można wydobyć zarówno bardzo wysokie, jak i bardzo niskie dźwięki, co dla przedszkolaków było niemałym ździwieniem. Dzieci wysłuchały  hisorii o Zegarach – ich powstaniu i rodzajach. Miały także okazję usłyszeć utwór „Manuet” i „Taniec Robota”.

Przedszkolaki bardzo lubią tę formę aktywności, dzięki której mogą odbierać i przeżywać muzykę poważną, rozwijają słuch i wyobraźnię.

Najnowsze wpisy: