Aktualności

VI Ursynowski Przegląd Teatralny

21.02.2019

Dzieci  z  naszego przedszkola już po raz kolejny wzięły udział  w  VI Ursynowskim Przeglądzie Teatralnym.

Dnia 13 lutego 6-latki  zaprezentowały na forum przedszkola inscenizację „Wesoły świat bajek” opartą na wierszach Jana Brzechwy. Przedstawienie obejrzały zaproszone  dzieci z Przedszkola nr 55 oraz  Przedszkola nr 126.  Przedszkolaki  inscenizowały ulubione wiersze wciąż popularnego i bardzo lubianego przez dzieci poety. Na scenie pojawili się Samochwała, Kłamczucha, Leń  oraz Skarżypyta. Były też zwierzaki: Żaba, Biedronka, Żuk, Kaczka Dziwaczka, Żuraw i Czapla. Wystąpili również Narratorzy, Doktor, Kupiec i Muchomor. Całość dopełniała muzyka,  kolorowe stroje, dekoracje no i oczywiście talent małych aktorów. Przedstawienie było pełne humoru i dobrej zabawy. Wszyscy zostali nagrodzeni brawami.

Natomiast  14 lutego dzieci 5-letnie  wystąpiły w przedstawieniu : „ Zaczarowanym pociągiem w świat bajki”. Na widowni były także dzieci z trzech ursynowskich przedszkoli: z Przedszkola nr 55, nr  126 oraz nr 159. Dzieci zaczarowanym pociągiem  przeniosły nas do popularnych bajek, takich jak „Czerwony Kapturek”, „Jaś i Małgosia”, „Kopciuszek”, „Królewna Śnieżka i Krasnoludki”, „Bolek i Lolek”, „Zagubione kropki biedronki”, „Pszczółka Maja” czy znane wszystkim „Smerfy”. Przedszkolaki doskonale odgrywały baśniowe role, śpiewały piosenki i pięknie zatańczyły „Polkę Amerykańską”. Cały spektakl, niezwykle barwny i kolorowy, sprawił, że na twarzach oglądających go przedszkolaków na długo zagościł szeroki uśmiech.

Gratulujemy talentów naszym wspaniałym aktorom i życzymy dalszych sukcesów scenicznych.

Najnowsze wpisy: