Aktualności

Tydzień bez zabawek

10.12.2018

Główną ideą tego projektu był brak tradycyjnych zabawek w salach przedszkolnych, a zastąpienie ich przedmiotami codziennego użytku, surowcami wtórnymi i materiałami plastycznymi.  Projekt realizowany był w każdej grupie wiekowej dniach w 3-7 grudnia 2018 roku. „Tydzień bez zabawek” stał się doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni  i kreatywności dziecka. Uczył współdziałania, negocjacji i rozwiązywania konfliktów. Pozwolił na rozwijanie umiejętności organizacji swojego czasu. Dzieci odkryły, że do zabawy można wykorzystać wszystko, co znajduje się wokół nas, a przy okazji doświadczyły radości z tworzenia „czegoś z niczego”.  Każdy kolejny dzień realizacji naszego projektu przenosił je na wyższy szczebel dziecięcej wyobraźni. Maluchy projektowały i organizowały własne działania w sposób nieszablonowy, a duma z samodzielnie wykonanych zabawek wyraźnie umacniała wiarę małych „twórców” w siebie i swoje możliwości. Mogły się przekonać,  jak wielką siłę ma ich fantazja, jak wiele niepowtarzalnych rzeczy można zrobić samemu, bądź z pomocą nauczyciela, a czas wolny można spędzać inaczej niż przed telewizorem czy komputerem…

Efektem ciężkiej, ale jakże kreatywnej i pełnej pomysłów pracy było powstanie niepowtarzalnej, jedynej w swoim rodzaju GALERII ZABAWEK w szatni przedszkolnej.

 

Najnowsze wpisy: