Aktualności

Teatrzyk ” Czarodziejski koncert życzeń”

03.10.2019

„Czarodziejski koncert życzeń”

            W dniu 1 października dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w przedstawieniu pt.: „Czarodziejski koncert życzeń”. Aktorzy wcielili się w role różnych zwierząt z bajek np. kota, barana, żabki, pieska, kurki czy pszczółek.

Głównymi bohaterami byli Monika i Janek, którzy znaleźli kosmiczny kamień spełniający życzenia. Pierwszy życzenie wypowiedział chłopiec i poprosił o to by mógł rozumieć mowę wszystkich zwierząt, bo chciał dowiedzieć się o czym myślą. Życzenie się spełniło i dzięki temu zrozumiał o czym marzą i myślą zwierzęta z takich bajek jak np. „Psie smutki”, „Chory kotek”, „Zakochana żaba” czy po prostu „Żaba”. Dzieci słuchały z uwagą i nawet starały się śpiewać razem z artystami.

Przedszkolaki mogły poznać życie przyrody, język zwierząt, przejawiający się ruchem, dźwiękiem, mową ciała oraz tańcem. Wraz z bohaterami mogły zastanowić się jak ratować naturę podziwiając jej piękno nie niszcząc jej przy tym.

Na koniec wszystkie dzieci uhonorowały aktorów gromkimi brawami. Zachwycone przedstawieniem z niecierpliwością czekają na kolejne.

Najnowsze wpisy: