Aktualności

Teatr Katarynka „Polarna przygoda”

26.11.2018

​Dnia 23 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Katarynka ze spektaklem pt. „Polarna przygoda”.
​Dzieci z zainteresowaniem obejrzały bajkę o przygodach dwóch zabawnych pingwinów Bolka i Loli, uwielbiających tańczyć rock&roll’a. Spektakl o charakterze komediowym poruszył ważny w dzisiejszych czasach problem, jakim jest zaśmiecanie wód mórz i oceanów. Dzieci dzięki historii polarnego potwora, ptaka zaplatanego w śmieci dowiedziały się jak wiele zależy od człowieka, który żyje w zgodzie z przyrodą. W bajce pojawił się pomocny polarnik, który uratował ptaka będącego w tarapatach. Przedszkolaki dowiedziały się również, że nie można samemu wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne, ponieważ lód bywa zdradliwy. Spektakl przeplatany był tańcem, śpiewem i rozmową z publicznością.
​Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał od aktorów pamiątkową kolorowankę. Dzieci wzbogacone o nową wiedzę z zadowoleniem i uśmiechem powróciły do swoich sal.

Najnowsze wpisy: