ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Dnia 22 marca w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Dzień Wody. Z tej okazji dzieci posiadały na swoim ubraniu akcenty koloru niebieskiego. Wszystkie przedszkolaki z wielką radością brały udział w tej uroczystości i wykazywały duże zainteresowanie atrakcjami przygotowanymi przez Panią Dominikę i Panią Agnieszkę.

Przedszkolaki obejrzały bajkę pt. ”Niezwykła podróż kropelki”, z której dowiedzieliśmy się, dlaczego należy oszczędzać wodę, co powoduję zanieczyszczenia wody i ile powinniśmy spożywać wody dziennie. Ponadto dzieci brały udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów); muzycznych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Co tonie, a co pływa? Jakie substancję  możemy rozpuszczać w wodzie? Największe zainteresowanie wzbudziło doświadczenie z pieprzem i cytrynąJ

Uroczystość miała na celu rozwinąć zainteresowanie otaczającym światem; rozbudzić poczucie odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej; uświadomić znaczenie wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci wykazały się wielką wiedzą w tej dziedzinie i już nawet maluchy wiedza, że „Woda to życie”. Już nie możemy  doczekać się kolejnych uroczystości.

Światowy Dzień wody 22.03.2018