Aktualności

Sprzątanie świata

26.09.2019

W poniedziałek 23 września nasze przedszkole po raz kolejny włączyło się do akcji ekologicznej na rzecz poszanowania środowiska Sprzątanie świata – Polska 2019r. Temat tegorocznej edycji to: „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”.

Przedszkolaki podczas zajęć rozmawiały o ekologii. Uczyły się jak nie tworzyć niepotrzebnych śmieci, a tym samym troszczyć się o najbliższe otoczenie. Dzieci poznały sposoby sortowania śmieci od gospodarstwa domowego do wysypiska odpadów. Wiedzą, że należy segregować śmieci i przeciwdziałać zanieczyszczaniu naszej planety. Przedszkolaki świetnie bawiły się uczestnicząc w zabawach dydaktycznych segregując odpady do pojemników oznaczonych odpowiednimi kolorami. Wykonały plakat związany tematycznie ze sprzątaniem świata, który oglądać można w holu przedszkola. W naszej placówce pojawiły się tez nowe pojemniki do segregacji odpadów.

Uświadamiając naszych najmłodszych członków społeczeństwa przyczyniamy się do wychowania bardziej odpowiedzialnych konsumentów, dbających o planetę Ziemię.

Najnowsze wpisy: