SPOTKANIE Z MAŁĄ ORKIESTRĄ DNI NASZYCH 

Dnia 9 stycznia w  naszym przedszkolu zagościła Mała Orkiestra Dni Naszych z koncertem pt.” Przybywaj Święty Mikołaju”. Jurek Ogórek jako Święty Mikołaj oraz dwóch jego pomocników Rafał i Paweł przypomnieli nam o świętach, prezentach, choince i pomaganiu potrzebującym.

Muzycy zaprezentowali piosenki opisujące najpiękniejsze święta roku. Obok lekkich, żartobliwych utworów opisujących świąteczną rzeczywistość tj. „Choinka i rodzinka” oraz „Prezenty”, zaprezentowali piosenki o poważnej tematyce np. hymn akcji Szlachetna Paczka, której refren wraz z dziećmi głośno zaśpiewali i inscenizowali.  

„Kto jeśli nie TY

 Kto jeśli nie MY

Kto jeśli nie JA

Pomagać ma?”

Nie zabrakło także utworów związanych z  tematyką sylwestrową, przewrotnie ukazującą problem wystraszonych hałasami zwierząt: „Kto się przejmuje zwierzętami, ten się nie bawi petardami”. Dzieci dowiedziały się także jak powinny śpiewać kolędy w piosence pt. ”Kolędnicy z naszej ulicy”

Ref: ”Śpiewaj jak najgłośniej

Śpiewaj najradośniej

śpiewaj póki czas

śpiewaj jeszcze raz”

Występ artystów to nieustająca interakcja z dziećmi, które z chęcią biorą udział w śpiewaniu i konkursach.Dziękujemy kolejny raz za świetny spektakl, edukację przez zabawę, uśmiech i humor. Czekamy na kolejne koncerty Małej Orkiestry Dni Naszych.

Powiązane galerie:


Spotkanie z Małą Orkiestrą Dni Naszych 09.01.2018