Aktualności

Przegląd wokalno-taneczny „Warszawa w piosence i tańcu”

08.04.2019

Dnia 28 marca 2019 roku odbył się w naszym przedszkolu Przegląd Wokalno – Taneczny „Warszawa w piosence i tańcu”.  Celem przeglądu było upowszechnienie wiedzy na temat Warszawy, a także prezentacja umiejętności wokalnych i tanecznych dzieci. Każda z grup zaprezentowała piosenkę lub taniec o tematyce związanej z naszym pięknym miastem.

Grupa I zaśpiewała piosnkę pt.: „Wiślana Syrenka” (sł. T. Kubiak, muz. L. Andrzejewska), opowiadającą o losach Syrenki, która obiecała bronić naszego miasta wiślanym mieczem.

Dzieci z grupy II zaprezentowały piosenkę pt.: „Na warszawskim moście” (sł. M. Dąbrowska, muz. L. Andrzejewska), z której dowiedzieliśmy się, że to warszawski wietrzyk rozpowiada wszystkim plotki o Warszawie. Grupa III zabrała nas w muzyczną podróż z piosenką pt.: „Tramwajem po Warszawie” (sł. H. Pietrusiewicz, muz. F. Rybicki), podczas której dowiedzieliśmy się, że kiedyś tramwajami podróżowali konduktorzy, którzy sprzedawali bilety oraz dbali o porządek i bezpieczeństwo. Natomiast przedszkolaki z grupy IV zaśpiewały piosenkę „Tańczący kapelusz” (sł. T. Kubiak, muz. A. Szaliński) opowiadającą o losach kapelusza porwanego przez wiatr na Plac Zamkowy, Rynek, Zapiecek, Podwale.         Dzieci z grupy V zaprezentowały zabawę przy piosence pt.: „Warszawski szewczyk” (sł. W. Chotomska, muz. A.M. Klechniowska) ukazującą pracę szewca. Zaś grupa VI zatańczyła taniec regionalny do utworu pt.: „Polka Warszawska”.  Dzieci z grupy VII zaśpiewały piosenkę pt.: „Polonez warszawski” (sł. T. Sygietyński, muz. J. Ficowski), będącą hymnem dla budowniczych Warszawy, po czym zatańczyli poloneza. Natomiast gr. VIII przygotowała piosenkę pt.: „Najmilsza warszawianka”(sł. P. Łosowski, muz. A. Żalski), z której dowiedzieliśmy się, że najmilsza warszawianka to Syrenka, która jest dumą i herbem naszego miasta. Podsumowaniem przeglądu był występ dzieci z gr. VI z piosenką „Warszawa nasza stolica” ukazującą Warszawę starą i nową w parki, pomniki przybraną.

Najnowsze wpisy: