Aktualności

Dzień Dziecka

30.05.2019

W piątek 31.05.2019 r. w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Rodzice przygotowali dla wszystkich dzieci muzyczno-teatralne przedstawienie „Leśne ludki brudki”.

W tegorocznym przedstawieniu udział wzięli: Skrzat Dębowiec (Tata Mikołaja z gr I i Melanii z gr VII), Puszczyk(Mama Darka z gr IV), Leśne Wróżki (Mamy: Mai z gr VII, Jasia z gr VIII oraz Stasia z gr VII), Drzewo (Mama Jagody z gr IV), Trawa (Mama Oskara z gr VII), Wiewiórka (Mama  Kacpra z gr VIII), Mrówki: (Mama Antosia z gr II, Tata Kacpra i Oliwii z gr I), Pająk (Mama Emila z gr V), Dzik (Tata Mai z  gr VII), Gang Słodziaków: Lisek Lucek (Mama Poli z gr VII), Jeżyk (Mama Ani z gr I), Sowa Zosia (Mama Sary z gr I i Laury z gr VI), Rysio (Mama Stefana z gr IV), Bóbr malutki (Mama Huberta z gr VI), Zając Zuzia (Mama Oli z gr IV), Jaszczurka (Mama Oli z gr VI) Krasnal Kwiatkolubny (Tata Daniela z gr IV), Krasnal Brudas(Tata Oskara z gr VII), Krasnal Podpalacz(Mama Pauliny z gr VII), Krasnal Techno (Mama Apolonii i Stefana z gr VI).

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały przygody bohaterów i chętnie razem z nimi śpiewały refren z bajki o Słodziakach. Rodzice pokazali przedszkolakom, że las to dom zwierząt. Uświadomili dzieciom konieczność dbania o przyrodę, pokazali jak ją chronić, uwrażliwili na piękno natury. Przedstawienie było dla wszystkich miłą niespodzianką. Występ rodziców okazał się absolutnie wyjątkowy i wzbudził ogromny entuzjazm wśród naszych przedszkolaków. Jakie duże było zaskoczenie dzieci, gdy wśród postaci na scenie rozpoznały mamę i tatę.

Rodzice spisali się świetnie a przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Pani Dyrektor wręczyła wszystkim aktorom w podziękowaniu ekologiczne prezenty.

Kolejną atrakcją dla przedszkolaków była spartakiada ekologiczna zorganizowana przez rodziców w ogrodzie przedszkolnym. Wszystkie grupy brały udział w wielu konkurencjach: slalom z szyszką na łyżce między drzewami, rzut szyszką do celu, przejście po równoważni z talerzem kelnera, wyścigi piłek, przejście po linie, wyścigi w workach, przeciąganie liny i segregacja śmieci na czas. Wszystkie zadania sprawiły dzieciom wiele radości i uśmiechu, ale największą frajdę sprawiło im przeciąganie liny. Każde z nich otrzymało na koniec pamiątkowy medal i słodką niespodziankę.

Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie i przeprowadzenie Dnia Dziecka w przedszkolu.

 

Najnowsze wpisy: