Aktualności

Projekt edukacyjny „Tydzień bez zabawek”

24.06.2019

od 17.06 do 21.06 nasze przedszkole przemieniło się w kreatywną pracownię zabawek przy pomocy przedmiotów codziennego użytku,surowców wtórnych i materiałów plastycznych.  „Tydzień bez zabawek” był dla nas doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni  i kreatywności. Uczył współdziałania, negocjacji i rozwiązywania konfliktów. Pozwolił na rozwijanie umiejętności organizacji swojego czasu. Odkryliśmy, że do zabawy można wykorzystać wszystko, co znajduje się wokół nas.  Każdy kolejny dzień realizacji naszego projektu przenosił na wyższy szczebel dziecięcej wyobraźni. Projektowaliśmy i organizowaliśmy nasze działania w sposób nieszablonowy, byliśmy  bardzo dumni z siebie. Przekonaliśmy się, że wiele niepowtarzalnych zabawek możemy zrobić sami, bądź z niewielką pomocą osoby dorosłej.

Efektem naszej kreatywnej, ciężkiej i pełnej pomysłów pracy było powstanie niepowtarzalnej, jedynej w swoim rodzaju GALERII ZABAWEK w szatni przedszkolnej.

Najnowsze wpisy: