Aktualności

Muzyka w bajce i filmie

26.02.2019

W naszym przedszkolu 22 lutego, w każdej grupie odbywały się zajęci pt.:  „Muzyka w bajce i filmie”. W czasie tych zajęć przedszkolaki dowiedziały się, jak ważna jest muzyka przy produkcji bajek i filmów.

Muzyka to nie tylko muzyczna ilustracja obrazu, pozwala na lepsze rozumienie oglądanych scen. Pomaga stworzyć odpowiedni nastrój, potrafi rozśmieszyć, wzbudzić ciekawość, wzruszyć,  a czasem nawet przestraszyć.

Aby uświadomić sobie rolę muzyki w filmie, dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych przy piosenkach z ulubionych bajek,  rozwiązywały zagadki muzyczne i układały bajkowe puzzle. A podczas seansu bajki o Calineczce mogły same przekonać się ile emocji, przeżyć i wrażeń dostarcza im muzyka towarzysząca oglądanym obrazom.

Ten dzień bardzo podobał się przedszkolakom, które zawsze  chętnie wracają do zaczarowanego świata bajek i baśni.

 

Najnowsze wpisy: