Aktualności

Międzynarodowy dzień tańca

13.06.2019

W czwartek 6.06 przedszkolaki obchodziły „Międzynarodowy dzień tańca”. Dzieci wybrały się w taneczną podróż po różnych krajach świata. Poznały flagi oraz dowiedziały się ciekawych informacji o tradycjach poszczególnych krajów. Każda grupa zaprezentowała jeden taniec. Grupa pierwsza zatańczyła „Kaczuszki”, a czwarta  „Le Bastingo”- obydwa pochodzące z Francji. Grupa druga tańczyła brazylijskie „Pata, pata”, a trzecia pochodzącą z Czech „Doubleską Polkę”. Piąta grupa zaprezentowała „Swing w uliczce”- taniec pochodzący z USA. Grecki „Taniec sosny” zatańczyły dzieci z grupy szóstej, a angielski „Spekterin” z grupy siódmej. Taneczną podróż zakończyły dzieci z grupy ósmej, które zaprezentowały „Taniec Hiszpański”.

Na koniec uroczystości wszystkie przedszkolaki  świetnie się bawiły przy „Kaczuszkach”.

 

Najnowsze wpisy: