Aktualności

Udział starszaków w lekcjach bibliotecznych

22.10.2019

Starszaki z naszego przedszkola brały udział w warsztatach  w Bibliotece Nr 9 przy ulicy Barwnej 8. Na zajęciach dzieci obejrzały serię książek m.in. o Kici Koci, przezabawnej kotce oraz grupie jej przyjaciół. Książeczka jest stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach. Wspólnie z Kicią Kocią dzieci odkrywają świat i uczą się poruszać w codziennym życiu.

Nasze przedszkolaki wysłuchały jednej książki z tej serii pt. „Kicia Kocia w bibliotece” Anity Głowińskiej. Spotkaniu z bajką towarzyszyły też różnorodne zagadki o zwierzętach i zabawa ruchowa. Dzieci pozyskały także informacje: jak zostać czytelnikiem biblioteki, gdzie szukać książek dostosowanych do ich wieku, co można robić w bibliotece, oprócz pożyczania książek.
Na zakończenie spotkania każdy z uczestników miał szansę pokolorować kolorowankę z bohaterem wysłuchanej wcześniej bajki. Zwieńczeniem zajęć było wręczenie dzieciom dyplomu i zakładek do książki.

Mamy nadzieję, że wizyta w bibliotece będzie dla przedszkolaków zaproszeniem do przeżycia wspaniałej czytelniczej przygody.

 

Najnowsze wpisy: