Gdzie jest skarb

Gdzie jest skarb?

Tę zabawę przeprowadzamy na niewielkim, ale urozmaiconym terenie, na przykład w ogrodzie. Dla wszystkich trzeba przygotować niewielkie kartki papieru, ołówki lub długopisy oraz małe patyczki, a także jeden lizak, cukierek, jabłko lub tym podobne — będzie to skarb. Prowadzący informuje uczestników, że za chwilę ukryje skarb, na poszukiwanie którego wyruszają wszyscy. Określa przy tym dokładnie, na jakim terenie należy prowadzić poszukiwania. Po czym oddala się od zebranych i szkicuje na kartce papieru plan terenu zaznaczając na nim miejsce ukrycia skarbu. Teraz wszyscy rozchodzą się i rozglądając się uważnie wokół zastanawiają się, które miejsce jest najodpowiedniejsze na kryjówkę. Zostawiają w nim zatkniętą na patyczek kartkę podpisaną imieniem i nazwiskiem. Kiedy wszyscy już zaznaczą miejsce ukrycia skarbu, prowadzący wyjmuje sporządzony szkic. Ten, kto umieścił swoją kartkę najbliżej miejsca zaznaczonego na szkicu otrzymuje w nagrodę „skarb”. Zabawę można powtórzyć zmieniając za każdym razem teren poszukiwań i prowadzącego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *