Dzień węgierski w przedszkolu

27 lutego przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście, Pan János Tischler – dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie oraz Pan Ákos Engelmayer – węgierski dziennikarz, historyk i wykładowca, w latach 1990 – 1995 ambasador w Polsce. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z grupy IV i VIII.

Goście przygotowali dla dzieci różne niespodzianki: przedszkolaki obejrzały węgierski film animowany „Latający zajączek”, wysłuchały bajki o księżniczce i soli, spróbowały węgierskich czekoladek oraz kolorowały flagę węgierską i polską. Wysłuchały także ciekawostek z życia gości oraz ich kraju.

Dzieci przygotowały program artystyczny: piosenki, zabawy oraz wykonały narodowy taniec węgierski – czardasz.

Przedszkolaki na pamiątkę pobytu w przedszkolu podarowały naszym gościom własnoręcznie wykonane flagi i kwiaty w barwach narodowych Węgier oraz zaprosiły na kolejną wizytę do przedszkola.

Dzień węgierski 27.02.2018