Dzień przedszkolaka

20.09.2018

20 września   w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. W tym dniu wszystkie dzieci dotarły do przedszkola z pięknym uśmiechem, dobrym humorem i w kolorowych strojach.

Dzieci już w holu czuły magiczną atmosferę, ponieważ zostały przywitane ulubionymi utworami wraz ze słynnym „Hymnem przedszkolaków”. Tego dnia w każdej z przedszkolnych sal rozbrzmiewała wesoła muzyka. Dzieci razem ze swoimi Paniami uczestniczyły w zabawach tanecznych, ruchowych, bawiąc się przy tym znakomicie. Mnóstwo radości dostarczyły również przedszkolakom zabawy z kolorowymi balonami. Ponadto dzieci z wielkim zaangażowaniem i ciekawością szukały w swoich salach ukrytych skarbów, które okazały się ich ulubioną przekąską.  Dzieci mogły również wykazać się twórczo podczas wykonywania pracy plastycznej przygotowanej przez ich Panie. Nasi milusińscy za wspaniałą aktywność otrzymali zasłużone medale. Na zakończenie wesołej zabawy wszystkie grupy wyszły do przedszkolnego ogrodu, aby wspólnie przemaszerować kolorowym korowodem, śpiewając przy tym swoje ulubione przedszkolne piosenki.

Impreza udała się znakomicie! Przyniosła dzieciom ogromną radość i niezapomniane wrażenia. Był to dzień wspólnego przeżywania radości i cudownej zabawy. Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.