Aktualności

Dzień Przedszkolaka ” Morska Przygoda”

25.09.2019

20.09. 2019 r – Dzień Przedszkolaka pt. „Morska przygoda”.

Przez cały tydzień poznawaliśmy tajemnice podwodnego świata, a podczas Dnia Przedszkolaka mogliśmy wykazać się znajomością morza oraz jego mieszkańców i zdobyć „Patent Przedszkolnego Żeglarza”. Rozwiązywaliśmy zagadki o morskich zwierzętach, wzięliśmy udział w opowieści ruchowej „podróż w morskie głębiny” i znaleźliśmy na dnie morza „skrzynię pełną skarbów”. Chusta animacyjna była naszym morzem, po którym żeglowaliśmy papierową łódką  starając się by łódź bezpiecznie dobiła do brzegu. Starsze przedszkolaki brały udział w żeglarskich zawodach „wciągania kotwicy”, „wyścigach łódek”, wiązania „węzłów żeglarskich” i posługiwania się „kołem ratunkowym”. I chociaż kotwice

i łódki były z papieru, sznury żeglarskie zastąpiły szarfy, a koła ratunkowe  obręcze gimnastyczne – to i tak bawiliśmy się świetnie! Na zakończenie wspólnej zabawy wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowy dyplom i słodką, morską niespodziankę.

 

Najnowsze wpisy: