Aktualności

Bezpieczny Przedszkolak „Spotkanie z policjantem”

29.11.2018

PROJEKT „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”
Szeroko pojęte bezpieczeństwo podczas drogi do przedszkola i do domu, w trakcie zabaw oraz kontaktach z nieznajomymi i zwierzętami – to tematy poruszane przez autora projektu wcielającego się w rolę funkcjonariusza policji podczas spotkań z czterolatkami z grup III i IV.
Spotkanie I – 22.11.2018 r.
Na podstawie bajki o „Królewnie Śnieżce i siedmiu Krasnoludkach” przybliżył on dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasadę ograniczonego zaufania do obcych. Odwołując się do pastaci czarownicy, która podarowała zatrute jabłko naiwnej królewnie, gość wytłumaczył przedszkolakom, jak należy zachowywać się w relacjach z nieznajomymi. W trakcie rozmowy kształtował u dzieci postawę rozwagi i ostrożności w różnych sytuacjach.
Po takim spotkaniu z pewnością przedszkolaki będą pamiętały o zasadach bezpieczeństwa!
Spotkanie II – 29.11.2018 r.
Podczas drugiego spotkania czterolatki dowiedziały się m.in. o zagrożeniach wynikających z zabaw podczas nieobecności rodziców. Gość, odgrywający rolę policjanta, uświadomił dzieciom konsekwencje wynikające ze spożywania leków znajdujących się w domu. Opowiadał także o niebezpieczeństwach płynących ze strony nieznanych i dzikich zwierząt – wpajał postawę ograniczonego zaufania wobec wszystkich zwierząt i tłumaczył jak należy postępować w przypadku ataku psa.
Na podstawie bajki o króliczku przedstawił zagrożenia wynikające z niezdrowego odżywiania – namawiał do zjadania warzyw i owoców, unikania słodyczy i spożywania gazowanych napojów.
Przedszkolaki z zaciekawieniem uczestniczyły w zajęciach i nie mogą doczekać się kolejnego spotkania!
Spotkanie III – 6.12.2018
Trzecie spotkanie kończące cykl poświęcone było przestrzeganiu zasad obowiązujących w grupie rówieśniczej. Na podstawie bajki o Reksiu i Koguciku dzieci dowiedziały się w jaki sposób rozwiązywać zaistniałe konflikty, dlaczego stosowanie przemocy wobec innych jest niewłaściwe.

Najnowsze wpisy: