Z wizytą w Przedszkolu Nr 55 i Przedszkolu Nr 126 w ramach VI Ursynowskiego Przeglądu Teatralnego

06.03.2019

W ramach VI Ursynowskiego Przeglądu Teatralnego dzieci z grupy V i VIII naszego przedszkola uczestniczyły w przedstawieniach przygotowanych przez ich rówieśników z innych placówek.

W dniu 20 lutego obejrzały inscenizację pt.: „Koziołek Matołek” w Przedszkolu nr 55 przy ul. Cybisa. Zabawne przygody niegrzecznego ale wesołego Koziołka bardzo nam się spodobały. Koziołek w poszukiwaniu Pacanowa, zwiedził cały świat. W ciemnym lesie goniły go wilki. Był w Chinach, w Afryce, w Rosji i na Dzikim Zachodzie, by w końcu wrócić do swojej Ojczyzny. Spektaklowi towarzyszyły kolorowe dekoracje i muzyka taneczna. Świetnie bawiliśmy się razem z małymi aktorami przy afrykańskich tańcach, rosyjskim kazaczoku i skocznej, kowbojskiej muzyce.

Kolejne przedstawienie oglądaliśmy 26 lutego w Przedszkolu nr 126 przy ul. Wokalnej. Przedstawienie pt.: „Królowa Śniegu” zaprezentowały nam dzieci czteroletnie. Mała Gerda, dzięki odwadze, wytrwałości i dzięki swojemu dobremu sercu, odczarowała swojego brata Kaja i uwolniła go z Pałacu Królowej Śniegu. W trudnej podróży do zimowej krainy pomagały  Gerdzie zwierzęta – Wrony i Renifer. I chociaż Śnieżynki w swoim zimowym tańcu zasypały śniegiem wszystkie dróżki, dziewczynka pokonała wszystkie trudności i mogła ze swoim bratem wrócić do domu, do ukochanej Babci. Tym przedstawieniem dzieci z Przedszkola nr 126 pożegnały zimę. Może już wkrótce zawita do nas wiosna?

Każdy spektakl w wykonaniu naszych kolegów i koleżanki nagrodziliśmy brawami. Życzymy małym aktorom dalszych sukcesów na scenie.